41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

    Як визначити свій артеріальний тиск та зробити перев’язки в домашніх умовах - про це для групи слухачів ІІІ покоління розповіла експерт своєї справи старша медична сестра хірургічного відділення ЦРЛ Зоя Хоц.

    Підвищений або знижений тиск - це одна з найбільш поширених проблем зі здоров’ям у сучасному світі. Тому правильне і регулярне вимірювання артеріального тиску може вчасно підказати про проблеми з ним та початком гіпертонії. 

    Як зауважила Зоя Миколаївна, більша половина гіпертоніків навіть не здогадуються про свою хворобу: «Перед тим як виміряти тиск, бажано спокійно посидіти, після того, надівши фонендоскоп і притиснувши його голівку до ліктьової  западини, починайте стискати гумову грушу до позначки «200». Коли стрілка дійте до цілі, потрібно  плавно відпускати кільце. Цифра, на якій буде перебувати стрілка тонометра в момент появи звуків пульсу і буде показником верхнього тиску, а цифра, на якій зникне звук, показує нижній артеріальний тиск». Також Зоя Хоц разом з старшою медичною сестрою кардіологічного відділення Ганною Самохою провела практичне заняття, де показали як робити найпростіші перев’язки в домашніх умовах.

    Для накладення пов’язок застосовують марлеві бинти різної довжини і ширини. Якщо не має бинта, то використовують марлю, косинки тощо. Перед тим як накладати пов’язку, рану потрібно обробити: «Одна з найпростіших пов’язок - циркулярна. Перший тур накладається по діагоналі під прямим кутом де однакова товщина тіла, наприклад: гомілка, плече, зап’ястя. Моток бинта знаходиться у правій руці, який слід розмотувати зліва направо так, щоб не утворювалися складки і тканина не натягувалася. Робиться кілька турів, при цьому верхні шари повністю перекривають нижні. По завершенні бинт розрізається уздовж, обидва кінці перехрещуються і зав'язуються навколо руки або ноги. Спіральна пов’язка більш складна, та починають її накладати так само як і попередню, циркулярними турами бинта. Далі бинт накладується до центру, наполовину або на 2/3 перекриваючи попередні тури - в результаті утворюється спіраль. Застосовується спіральна пов'язка при пораненнях грудної клітки, живота, кінцівок. Закриваючи часом значну частину тулуба, така пов'язка надає рівномірний тиск на пошкоджену частину тіла. Бинт хрестоподібної (восьмиобразної) пов’язки пересувається по вісімці. При цьому бинт ведеться косо вгору, далі великим пальцем лівої руки дотримується край бинта, робиться поворот на себе і перегинається на 45 градусів. Таким чином верхній край бинта виявляється нижнім. Бинт продовжують вести так само, як при накладенні звичайної спіральної пов'язки. Повзуча пов’язка дає можливість покрити велику ділянку верхньої або нижньої кінцівки. Вона також схожа на спіральку, але відрізняється тим, що її тури не перетинаються». Ще існує пов’язка « Чепець», яку накладають при пошкодженні волосистої частини голови. Вона зручна і надійно тримається на голові. Широкий бинт близько 1 м кладуть на тім’яну область голови, кінці його опускають вертикально вниз попереду вушних раковин. Починають пов’язку з циркулярного туру навколо голови. І дійшовши до однієї з держалок обертають бинт навколо неї і повертають косо вгору. З кожним новим туром бинт зміщується наполовину своєї ширини, поступово закриваючи всю голову. Кінець також кріплять до однієї з держалок. 

    Треба відзначити, що подібні лекції дуже пізнавальні для слухачів ІІІ покоління і в кінці кожної студент медичного профілю може отримати індивідуальну консультацію.

    Tags:

    ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

    Якщо у вас є питання, задайте їх через спеціальну форму

    НАША АДРЕСА

    • 41100 Сумська обл. м.Шостка, вул. Щедріна, 1
    • +380 (5449) 7-22-67
    • shostka.crl@i.ua
    © 2021 Комунальне некомерційне підприємство "Шосткинська центральна районна лікарня" Шосткинської міської ради

    Головне меню