Як виконувати прийом Геймліха, надавати першу домедичну допомогу при потраплянні чужорідного тіла в дихальні шляхи та при зупинці серця, - цього навчалися студенти ІІІ покоління на лекції-тренінг, яку провела Ольга Рощина викладач-реаніматолог у ВКНЗ «Шосткинське медичне училище».
«Навичкам надання першої допомоги повинен володіти кожен без винятку: і доросла людина, і дитина. Адже бувають непербачувані ситуації в житті, коли це вміння може врятувати людині життя»,- наголосила Ольга Олексіївна.
«При потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи потрібно знати певний алгоритм дій. Звісно, в першу чергу негайно викликайте швидку допомогу та надавайте першу домедичну! Якщо це дитина до року, тоді її потрібно укласти на передпліччя руки обличчям вниз. Передпліччя опустити так, щоб голова дитини була нижче тулуба. Нанести ребром долоні вільної руки 5 ударів між лопатками. Оглянути рот, щоб перевірити, чи не вийшов сторонній предмет. Якщо перший варіант не приніс результатів, то треба перевернути дитину на спину. Голова дитини знаходиться нижче тулуба. Проводять 5 поштовхів у грудну клітку на рівні нижньої третини грудини. Якщо чужорідне тіло видно, тоді його просто витягують. Але ні в якому разі не засовувати пальці в гортань дитини, таким чином предмет можна просунути далі, що погіршить ситуацію. Корпус дітей старше року або дорослого, необхідно нахилити паралельно підлозі або покласти животом до себе на коліна і зробити кілька старанних поштовхів. Якщо протягом 30 секунд людина так і не змогла дихати вільно слід застосовувати прийом Геймліха: знаходячись позаду дитини, або дорослої людини, слід обхопити його руками навколо талії, надавити на верхню частину живота, в епігастральну область і зробити різкий поштовх вгору - до 5 разів. Метод Геймліха проводиться до тих пір, поки стороннє тіло не покине дихальних шляхів»,- проінформувала викладач-реаніматолог.
Прості запобіжні заходи, наприклад такі, як під час їжі не розмовляти і не спішити та намагатися відкушувати страву маленькими порціями, можуть врятувати життя. Особливо будьте обережні з маленькими дітьми. Малюки часто люблять брати в рот різні предмети.
У другій частині лекції-тренінгу Ольга Рощина нагадала і показала слухачам, як проводити серцево-легеневу реанімацію до приїзду лікарів на спеціальному манекені та навчила переводити постраждалого у стабільне положення на боці.
З метою поглиблення медичних знань студенти отримали інформаційні листи « Що варто знати про інсульт та його ознаки».