41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

  Новини

  Що потрібно знати про сказ та як діяти у випадку укусу тварини - про це проінформувала групу слухачів ІІІ покоління медичного факультету лікар - хірург, за сумісництвом рабіолог Тетяна Сірко.

  Сказ-це небезпечневірусне захворювання, що характеризується гострим перебігом, приякому вражається центральна нервова система людини. Вірус міститься в слині тварини та передається через укус, при потраплянні зараженої слини на свіжу ранку або тріщину шкіри людини.

  На сказ хворіють лише теплокровні тварини, які здебільшого живуть лісопосадках, на польових угіддях, у хащах - це вовки, лисиці, гризуни, борсуки. Однак найбільшу небезпеку для людини становлять лисиці і бездомні собаки у весняно-літній період, які в свою чергу при тісному контакті з домашніми тваринами заражають їх. Отже, якщо Вас вкусила тварина, потрібно якнайшвидше промити місце укусу господарським милом та звернутися за допомогою до найближчого медпункту. Також Тетяна Андріївна розповіла про метод профілактики від сказу: «Якщо людина впевнена, що її вкусила тварина хвора на сказ, тоді не пізніше 14-ого дня від моменту укусу людині вводять вакцину проти сказу або імуноглобулін. Раніше робили 48 уколів у живіт, тепер протягом трьох місяців роблять шість уколів у плече. Для профілактики існує також вакцинація тварин, що убереже їх від захворювання».

  Tags:
  © 2017 Комунальне некомерційне підприємство "Шосткинська центральна районна лікарня" Шосткинської міської ради