41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

  Новини

  Що таке дерматофітія, чим вона небезпечна для людини і як з нею боротися, проінформувала групу слухачів ІІІ покоління лікар – дерматовенеролог Ірина Нікітіна.

  «Дерматофітія - це інфекційні захворювання, що викликаються цвілевими грибами. Природне середовище для них, в залежності від їх кваліфікації, є грунт, організм тварин або людини. Наприклад, відомий усім стригучий лишай, яким хворіють найбільше діти, передається від котів та собак, частіше кошенятами. Захворювання це дуже заразне. Спочатку воно передається від тварини, а потім від дитини. Сприятливе лікування хвороби залежить від локалізації інфекції у хворого і в основному лікується протигрибковими препаратами та антисептиками для зовнішнього застосування. Та бувають такі ускладнення, коли до інфекції приєднується вторинне зараження, що може призвести до виникнення бешихи, флегмон, лімфангііта та інше. Ще найбільше хворіють люди дерматофітією рук та кистей. І, як правило, у хворого є вже мікоз нігтів та шкіри стоп, нерідко пахових складок або гладкої шкіри»,- розповіла лікар.

  У профілактичних цілях Ірина Василівна рекомендувала дотримання особистої гігієни, не використовувати чужу білизну, рушники та інші особисті засоби гігієни. Після відвідування басейну, тренажерного залу та інших громадських місць обробляти шкіру антисептичними засобами. Також, в громадських місцях не ходити босоніж, в тому числі і на пляжі, а добре стежити за власним здоров’ям.

   
  Tags:
  © 2017 Комунальне некомерційне підприємство "Шосткинська центральна районна лікарня" Шосткинської міської ради