41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

  Новини

  Це може трапитися з кожним! 1 грудня - день боротьби з ВІЛ/СНІДом.

  Для підвищення інформативності населення щороку, у перший день зими, відзначається Всесвітній день солідарності у боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

  В місті постійно проводяться заходи, в тому числі і установами охорони здоров’я, які достатньо ефективні, проте лише активна позиція ВІЛ- інфікованого здатна вплинути на розвиток ситуації. За інформацією завідуючої інфекційним відділенням ЦРЛ Тетяни Тупикової, на диспансерному обліку перебуває 151 ВІЛ позитивна людина, з яких активна група 108 чоловік - це ті люди, які хоч один раз на рік відвідують лікаря. Антиретровірусну терапію отримують 92 людини, інші 39% знаючи, що хворі, не бажають приймати ліки, які б врятували їхнє життя. «Міжнародна програма ЮНЕЙДС закликає покінчити з ВІЛ/СНІДом до 2020 року, ставлячи перед собою потрійну ціль 90-90-90. Це означає, що 90% ВІЛ позитивних людей мають знати про свій діагноз, 90% хворих, які знають про свій статус, повинні лікуватися і у 90% цих же людей вірус в крові має бути невизначений. За 2018 рік ВІЛ був виявлений у 25 людей, з яких 19 вже отримують АРТ. Тобто 90% охоплених ВІЛ позитивних цього року вже отримують безкоштовне лікування. Така ж кількість осіб була виявлена і у 2017 році, що говорить про повільні темпи розвитку пандемії в місті та районі. Варто зазначити, що ВІЛ смертельний лише тоді, коли пацієнт не отримує належного медичного лікування»,- розповіла Тетяна Борисівна.

  За рахунок бюджетних коштів у місті працює міська програма профілактики ВІЛ/СНІДу, яка була затверджена у грудні минулого року. Близько 100 тис. грн. були реалізовані для придбання швидкісних тестів, засобів індивідуального захисту, медикаментів для ВІЛ пацієнтів та виготовлення соціальної реклами - білборта. Завдяки роботі програми було врятовано двоє тяжкохворих та обстежено 137 осіб, з яких виявлено 3 ВІЛ позитивні.

  Нагадую, ВІЛ інфікування людини виникає внаслідок потрапляння біологічної рідини хворої людини у кровоток або на слизові оболонки здорової. Вірус вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають її від інфекцій, що призводить до розвитку СНІДу, але при належному лікуванні цей процес можна призупинити.

  Tags:
  © 2017 Комунальне некомерційне підприємство "Шосткинська центральна районна лікарня" Шосткинської міської ради