41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

  Новини

  Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів України.

  Понеділок, 14 травня 2018 06:23

  Дайджест змін в охороні здоров'я №6

  Вийшов новий випуск дайджесту змін в охороні здоров’я

  Вийшов новий випуск дайджесту змін в охороні здоров’я

  П’ятий номер Дайджесту присвячений роботі електронної системи охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я подає інструкції, як підключитися до системи «Електронне здоров’я» закладу і як підключити лікарів.

        Щороку 24 березня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом з метою підвищення обізнаності громадськості про руйнівні медико-санітарні, соціальні і економічні наслідки туберкульозу та активізації дій по припиненню глобальної епідемії туберкульозу. Ця дата знаменує день, коли  Роберт Кох у 1882 році оголосив про виявлення бактерії - збудника туберкульозу, що відкрило дорогу до розробки засобів діагностики і лікування цього захворювання. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті за останні десятиліття, як і раніше туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою в світі, забираючи кожен день більше 4500 життів. Поява туберкульозу з множинною лікарською стійкістю      (МЛС-ТБ) являє собою одну з найсерйозніших загроз для безпеки в області охорони здоров'я і може поставити під сумнів успіхи, досягнуті в боротьбі з туберкульозом.

  Дифтерія: шляхи передачі та профілактика інфікування

  Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується токсичним  ураженням серцево-судинної, нервової систем та надниркових залоз, а також запальним процесом з фібринозним нальотом, який  знаходиться в  місці  входу інфекції.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:42

  Рак – не вирок!

   

  4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Ця хвороба – не вирок, адже вона виліковна при дігностиці на ранніх стадіях.

  Рак – це друга з основних причин смертності у світі після серцево-судинних захворювань. В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів, щодня реєструється 373 нових випадки захворювання і щодня 164 людини помирають від раку. А ризик захворіти має кожен 4-й чоловік і кожна 6-та жінка. 50% людей, у яких виявляють рак, це люди працездатного віку. Більше 30% пухлин у нас виявляють уже на запущених стадіях. Кожен третій пацієнт не переживає 1 рік, він вмирає протягом року. Тому потрібна профілактика і рання діагностика захворювання. За даними ВООЗ                 30-50% ракових захворювань можна попередити.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:41

  Кір – небезпечна хвороба

  На початку 2018 року в Україні зареєстровано спалах кору: ушпиталено майже 1,4 тис. хворих. Ситуація залишається  напруженою. Протягом перших трьох тижнів січня на кір захворіло  2084 особи, із них - 1375 дітей і 709 дорослих. Головна причина спалахів кору в Україні – низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції. За графіком 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення. За рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні із вересня 2017 року тривають посилені заходи з імунізації, аби захистити якомога більше дітей.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:39

  Обережно – ГРИП

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Грип це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

  Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

  Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:34

  ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНКИ

  ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНКИ

  (пам’ятка для населення)

  Вітряну віспу прийнято вважати дитячим захворюванням, адже більшість людей хворіє нею у віці 5-10 років. У цей період дитина легко справляється з вітрянкою і набуває імунітет на все життя. У підлітків і дорослих інфекція може протікати вже у більш важкій формі.

  Особливо небезпечне це захворювання для вагітних у перший триместр вагітності і останні дні перед пологами, а також для людей, які мають проблеми з імунною системою.

  4 лютого 2018

  Всесвітній день боротьби проти раку

  У Дайджесті окреслено ключові дати та основні етапи впровадження медичної реформи.

  «Реформа розпочалась з піврічного підготовчого етапу. Виплати розпочнуться у другому. Ми суттєво - від півтора до двох разів - збільшуємо фінансування за новим механізмом “гроші ідуть за пацієнтом”, для цього закладено достатньо коштів у бюджет. Але це станеться лише в тих містах, громадах або районах, які розпочнуть реформу у себе», - говорить заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

  У Дайджесті можна знайти перелік важливих нормативних актів, які уже прийняті для імплементації реформи, а також список головних задач для медзакладів і місцевої влади на 2018 рік. Складено словник реформи: пояснено терміни, які поки є новими для системи охорони здоров’я.

  Крім того, у новому номері стіннівки є інформація про програму “Доступні ліки” і відповіді на питання, які найчастіше задавали читачі. Міністерство закликає фахівців і надалі надсилати запитання на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відповіді на них можна буде прочитати ув наступних числах Дайджесту.

   https://drive.google.com/file/d/0B7oav8J_h7aNTGpyLVBGODg0OE0wbmZEanVtV2FrV2NQbWtF/view?usp=sharing

  Чи знаєте ви, яку ягоду за її цілющі властивості в народі споконвіку називають «кислим лікарем»? Ця лісова мешканка відома всім з дитинства. Мова йде про журавлині.

  Що таке журавлина і як вона виглядає 

  П'ятниця, 12 січня 2018 13:17

  Пам'ятка остеохондроз

  Що таке остеохондроз: ознаки, симптоми, лікування

  Остеохондроз – це дистрофічні порушення у тканинах суглобового хряща, які можуть локалізуватися в будь-яких суглобах, а також у міжхребцевих дисках. Назва захворювання походить від грецьких слів, які означають “кістка” і “хрящ”. Остеохондроз розвивається внаслідок фізіологічного (тобто нормального, передбаченого природою) ослаблення живлення міжхребцевих дисків. Це призводить до того, що хрящова тканина погано відновлюється навіть після незначних травм. Крім того, більшість людей, особливо тих, що ведуть малорухливий спосіб життя, нерівномірно навантажують м’язи спини через тривале перебування в одній позі на робочому місці, говорять по телефону, притиснувши його вухом до плеча, носять сумки на одному плечі, використовують надто м’які матраци й подушки.