41100, Сумська обл., м.Шостка, вул. Щедріна, 1  

+380 (5449) 7-22-67,  shostka.crl@i.ua

  Новини

  Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів України.

  Понеділок, 14 травня 2018 06:23

  Дайджест змін в охороні здоров'я №6

  Вийшов новий випуск дайджесту змін в охороні здоров’я

  Вийшов новий випуск дайджесту змін в охороні здоров’я

  П’ятий номер Дайджесту присвячений роботі електронної системи охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я подає інструкції, як підключитися до системи «Електронне здоров’я» закладу і як підключити лікарів.

        Щороку 24 березня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом з метою підвищення обізнаності громадськості про руйнівні медико-санітарні, соціальні і економічні наслідки туберкульозу та активізації дій по припиненню глобальної епідемії туберкульозу. Ця дата знаменує день, коли  Роберт Кох у 1882 році оголосив про виявлення бактерії - збудника туберкульозу, що відкрило дорогу до розробки засобів діагностики і лікування цього захворювання. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті за останні десятиліття, як і раніше туберкульоз залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою в світі, забираючи кожен день більше 4500 життів. Поява туберкульозу з множинною лікарською стійкістю      (МЛС-ТБ) являє собою одну з найсерйозніших загроз для безпеки в області охорони здоров'я і може поставити під сумнів успіхи, досягнуті в боротьбі з туберкульозом.

  Дифтерія: шляхи передачі та профілактика інфікування

  Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується токсичним  ураженням серцево-судинної, нервової систем та надниркових залоз, а також запальним процесом з фібринозним нальотом, який  знаходиться в  місці  входу інфекції.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:42

  Рак – не вирок!

   

  4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Ця хвороба – не вирок, адже вона виліковна при дігностиці на ранніх стадіях.

  Рак – це друга з основних причин смертності у світі після серцево-судинних захворювань. В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів, щодня реєструється 373 нових випадки захворювання і щодня 164 людини помирають від раку. А ризик захворіти має кожен 4-й чоловік і кожна 6-та жінка. 50% людей, у яких виявляють рак, це люди працездатного віку. Більше 30% пухлин у нас виявляють уже на запущених стадіях. Кожен третій пацієнт не переживає 1 рік, він вмирає протягом року. Тому потрібна профілактика і рання діагностика захворювання. За даними ВООЗ                 30-50% ракових захворювань можна попередити.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:41

  Кір – небезпечна хвороба

  На початку 2018 року в Україні зареєстровано спалах кору: ушпиталено майже 1,4 тис. хворих. Ситуація залишається  напруженою. Протягом перших трьох тижнів січня на кір захворіло  2084 особи, із них - 1375 дітей і 709 дорослих. Головна причина спалахів кору в Україні – низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції. За графіком 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення. За рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні із вересня 2017 року тривають посилені заходи з імунізації, аби захистити якомога більше дітей.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:39

  Обережно – ГРИП

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Грип це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

  Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

  Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

  Понеділок, 12 лютого 2018 11:34

  ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНКИ

  ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНКИ

  (пам’ятка для населення)

  Вітряну віспу прийнято вважати дитячим захворюванням, адже більшість людей хворіє нею у віці 5-10 років. У цей період дитина легко справляється з вітрянкою і набуває імунітет на все життя. У підлітків і дорослих інфекція може протікати вже у більш важкій формі.

  Особливо небезпечне це захворювання для вагітних у перший триместр вагітності і останні дні перед пологами, а також для людей, які мають проблеми з імунною системою.

  4 лютого 2018

  Всесвітній день боротьби проти раку

  У Дайджесті окреслено ключові дати та основні етапи впровадження медичної реформи.

  «Реформа розпочалась з піврічного підготовчого етапу. Виплати розпочнуться у другому. Ми суттєво - від півтора до двох разів - збільшуємо фінансування за новим механізмом “гроші ідуть за пацієнтом”, для цього закладено достатньо коштів у бюджет. Але це станеться лише в тих містах, громадах або районах, які розпочнуть реформу у себе», - говорить заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

  У Дайджесті можна знайти перелік важливих нормативних актів, які уже прийняті для імплементації реформи, а також список головних задач для медзакладів і місцевої влади на 2018 рік. Складено словник реформи: пояснено терміни, які поки є новими для системи охорони здоров’я.

  Крім того, у новому номері стіннівки є інформація про програму “Доступні ліки” і відповіді на питання, які найчастіше задавали читачі. Міністерство закликає фахівців і надалі надсилати запитання на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відповіді на них можна буде прочитати ув наступних числах Дайджесту.

   https://drive.google.com/file/d/0B7oav8J_h7aNTGpyLVBGODg0OE0wbmZEanVtV2FrV2NQbWtF/view?usp=sharing

  Сторінка 1 із 2
  © 2017 Комунальний заклад "Шосткинська центральна районна лікарня"